Masáže

Klasická masáž

Je určena zdravým i nemocným osobám. Provádí se částečná (20-30 minut) nebo celková (90-120 minut). Prokrvuje kůži, odstraňuje zrohovatělou kůži, prokrvuje orgány a tkáně, příznivě působí na lidský organizmus, zlepšuje krevní oběh, působí na lymfatický systém, uvolňuje svalové napětí, pomáhá při zácpě, pomáhá od bolesti, je relaxační.


Sportovní masáž

Je určena pro sportovce a zdravé osoby. Provádí se částečná nebo celková masáž  a po technické stránce jsou hmaty stejné jen jsou prováděny razantnějším způsobem, nežli u klasické masáže. Urychluje regeneraci těla a má účinky stejné jako masáž klasická.


Masáž reflexní

Je určena osobám jak zdravým tak i nemocným. Je prováděna bez jakýchkoliv masážních prostředků. Působením na nervová zakončení se odstraňují reflexní změny na těle. Hmaty jsou tedy jiné, než při masáži klasické nebo sportovní.


Reflexní terapie plosky nohy

Tato terapie je jedním ze způsobů, jakým lze ovlivnit funkci tělesných orgánů. Každý orgán má na ploskách nohou svou plošku, kterou je třeba správně stimulovat promačknutím. Tím dochází ke stimulaci orgánů a tím můžeme tlumit bolesti. I u této masáže nejprve masér začíná diagnostickými hmaty, které mu poslouží k nalezení správných plošek.


Dornova metoda

Dornova metoda je jemná manuální terapie. Navrací klouby a obratle do původních pozic vyrovnává statiku těla. Děje se to dynamicky, za aktivní účasti pacienta, přirozeným pohybem člověka, proto při použití Dornovy metody nedochází k negativním vedlejším účinkům. Terapeut nikdy nepřekračuje práh bolesti. Při léčbě Dornovou metodou je aktivní spolupráce pacienta s terapeutem nezbytně nutná.


Breussova masáž

Breussova masáž se používá jako doplněk Dornovy metody a to buď před touto terapií k uvolnění páteře, nebo po této terapii jako úlevná masáž. Tuto masáž lze použít i jako doplněk klasické masáže. Samostatně se hodí k uvolnění a protažení páteře. Jemně a bezbolestně se touto masáží mohou napravit hrudní a bederní obratle páteře a rovněž dochází k regeneraci plotének.


Lávové kameny

Používá nahřáté lávové kameny, které mají schopnost dlouho v sobě kumulovat teplo. Současně se používá aromatický přírodní olej. Celá procedůra je pro pacienta velmi příjemná.


Baňkování

Používá předem zahřátých nádobek, většinou skleněných, které při chladnutí vyvíjejí podtlak na kůži a podkoží. Působí nepřímo přes jednotlivé reflexní zóny na příslušné orgány.